Sponsorzy

Forum

Do doradcy laktacyjnego Zarejestruj się lub zaloguj, żeby dodać nowy temat

piwo Karmi

Lidiana
postów

02 luty 2011

piwo Karmi

Witam serdecznie już w dwóch programach telewizyjnych wypowiadały się panie - doradcy laktacyjni w sprawie wspomagania laktacji u kobiet (TVP2 Pytanie na śniadanie, TVN - Dzień dobry TVN). Podpowiadały w tych programach nową metodę na wspomaganie laktacji. Otóż okazuje się, że piwo Karmi (piwo generalnie bezalkoholowe, ale może mieć do 0,5 % alkoholu czyli tyle ile po zjedzeniu 2 jabłek) wspomaga laktacje i jest polecane u kobiet karmiących. Należy takie piwo najpierw pozostawić otwarte na 1-1,5 godziny i popijac w ciągu dnia. Jeszcze nie sprobowałam. Co o tym sądzicie Drogie Panie - Doradcy Laktacyjni? A co sądzicie o tym Dziewczyny? warto chyba poprobować...

gggg
postów

03 luty 2011

piwo a karmienie

A ja mam pytanie jak wpływa picie piwa tradycyjnego - karmie już tylko 3 razy w Ciągu dnia i nocy, a jednak w sb chciałabym wypić odczekac odpowiedni -jaki? Czas? I znów wrócić do karmienia. Czekam na odp jak to jest z tym. Alkoholem tylko proszę nie pisać że alkohol szkodzi ;)

pierozek
postów

03 luty 2011

z tego co słyszałam to już po

z tego co słyszałam to już po 3-4 godzinach można ściągnąć pokarm i następnym już można karmić. Ale nie jest to potwierdzone przeze mnie u nikogo...

04 luty 2011

Alkohol i karmienie w kontekście piwa Karmi

Witam Mamy, Pewnie szukacie różnych informacji w necie na temat tego jak to jest z tym piwem i karmieniem. Zostawiam wam wynik moich poszukiwań - fragment artykułu znalezionego na warszawa.naszemiasto.pl "- Badania udowodniły, że polisacharydy sodu jęczmiennego zawarte w tym napoju pomagają w wydzielaniu prolaktyny, a to hormon odpowiedzialny za wytwarzanie pokarmu - mówi "Gazecie Stołecznej" Monika Żukowska-Rubik z Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią, która pracuje w poradni laktacyjnej szpitala św. Zofii. Dodaje: - Zalecane jest oczywiście tylko piwo bezalkoholowe, i to najwyżej przez kilka dni po porodzie. Alkohol w dużych ilościach działa odwrotnie - wstrzymuje laktację. Nie wszyscy specjaliści jednak zgadzają się z tą opinią. Prof. Andrzej Urbanik z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zajmuje się badaniem dzieci matek pijących w ciąży, tłumaczy: - Rezonans magnetyczny u takich dzieci wykazywał niedokrwienia pewnych obszarów mózgu lub jego uszkodzenia. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, którą można spożyć w ciąży i która nie miałaby ujemnego wpływu na płód. Nie wiemy, czy piąte, czy dziesiąte nawet niskoprocentowe piwo nie uszkodzi mózgu płodu, dlatego w ciąży i podczas karmienia nie powinno się pić alkoholu w ogóle." Artykulik jest inteligentnie napisany, zawiera dwie nie wykluczające się opinie specjalistów w dziedzinie. Wypowiedź pani Moniki zawiera natomiast ziarno prawdy - to od poziomu radości matki-kobiety karmiącej zależy poziom prolaktyny - hormonu dobrostanu i zadowolenia, hormonu relaksu, radości i spokoju. Ale to wy mamy o jego poziom w swoich organizmach musicie zadbać. Najpierw jest wasz spokój i wasza radość, wasza harmonia, dopiero potem rusza maszyna odpowiedzialna za hormony, czego skutkiem jest szczęśliwe dziecko w ramionach szczęśliwej mamy. Powodzenia w dokopywaniu się do wewnętrznych pokładów radości.

Abedo
postów

25 czerwiec 2016

What I love about the michael

What I love about the michael kors replica Tote is the traditional, canvas tote bag design where the top is wider than the bottom and the handles are short. It almost feels like a market tote that you would using for shopping. Of course the replica handbags could be used for that purpose, however this lovely tote is so much more than that! I love the navy and white vertical stripes and brightly colored tassels trimmed with puka shells. The definition of nautical inspired- because you can’t get enough of that this time of the year! Also I love the way the top of the replica handbags uk folds over to make way for an optional shoulder strap, giving this tote a unique look.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby wziąć udział w dyskusji.