Sponsorzy

Forum

Połóg Zarejestruj się lub zaloguj, żeby dodać nowy temat

pas poporodowy

Faib
309 postów

15 styczeń 2011

pas poporodowy

Mam pytanie do mam, które stosowały lub stosują pas poporodowy. Czy to faktycznie jest skuteczne? Jak szybko od porodu można taki pas stosować i czy się go stosuje cały czas jak ubranie, czy np. tylko trochę w ciągu dnia? będę wdzięczna za jakieś info w tej sprawie :) pozdrawiam

Lidiana
574 postów

16 styczeń 2011

Witam troszkę słyszałam o

Witam troszkę słyszałam o tych pasach i czytałam. Są wady i zalety. Na pewno pas nie jest szkodliwy, więc można go stosować, jednak najlepiej po zasięgnięciu lekarza ginekologa (jeśli jest stosowany po porodzie). Taką samą jednak funkcję będzie miała specjalna obciskająca bielizna, którą można kupić w wielu sklepach, nie tylko dla kobiet w ciąży i po porodzie.Pasy obciskające (wyszczuplające), noszone po porodzie lub w innych okolicznościach, dają przede wszystkim efekt wizualny. Wygląda się w nich o wiele zgrabniej i można zmieścić się w ubrania o rozmiar mniejsze. Należy jednak pamiętać , iż podstawową funkcją, jaką należy zapewnić mięśniom brzucha (skośnym, a przede wszystkim prostym), jest ich ćwiczenie. Wtedy bardzo szybko odwdzięczają się dobrym wyglądem i swoją siłą. Nie ma także żadnych potwierdzonych obserwacji, aby taki pas wpłynął na stan skóry brzucha. Gdyby tak było, kobiety wiedziałyby o tym od dawna i stosowały go obowiązkowo.Najlepszą formą dbałości o stan swoich mięśni brzucha i wpływanie na jego wygląd to regularne ćwiczenia. Poza tym jeszcze okazuje się, że w pasie podobno wygląda się imponująco stojąc, a siadając pas bardzo obciska brzuch i nie jest to za bardzo komfortowe Należy też pamiętać, żeby zapytać lekarza, jeśli się zdecydujesz taki pas kupić, od kiedy można go nosić. To tyle z mojej strony, może jakaś mama ma doświadczenie z pasem i napisze Tobie, co z tego doświadczenia wynika, czy warto czy nie warto.

Faib
309 postów

17 styczeń 2011

zobaczymy

pas już nawet kupiłam, mój lekarz powiedział, że nie ma szczególnych przeciwwskazań, żeby go nosić, o ile nie uciska rany i nie haczy tam o nic, ale jest w porządku. Generalnie jeśli chodzi o działanie jakiekolwiek to po cesarce podobno jest to o tyle wskazane, że taki pas "układa" wszystkie 'flaki' w środku na swoim miejscu, ale być może to tylko jakaś bujda, kto wie. Mi został brzuszek mały po tym całym porodzie, a z kolei ćwiczyć nie wolno przez 2 miesiące po cesarce, więc to jest dopiero masakra. Ja mam świadomość tego, że ćwiczenia są najlepsze i jak tylko będę mogła je stosować, to wybywam na basen i na fitness... ale póki co brzuszek jest, a ćwiczyć nie wolno! (a nawet gdyby było wolno, to się nie da, bo boli;) A Ty już chyba na dniach masz termin, co? :)

krysiamale
9 postów

19 lipiec 2015

Dziewczyny, ostatecznie

Dziewczyny, ostatecznie polecacie pasy ciązowe?

Zarejestruj się lub zaloguj, aby wziąć udział w dyskusji.