Sponsorzy

Forum

Do fizjoterapeuty Zarejestruj się lub zaloguj, żeby dodać nowy temat

kiedy basen

Lidiana
574 postów

27 luty 2011

kiedy basen

Witam serdecznie mam uprzejme zapytanie, kiedy można rozpocząć pływanie w basenie po cesarskim cięciu. Lekarz zaleca po 12. tygodniach, wydaje ,mi się , że to troszkę późno:( będę wdzięczna za odpowiedź

jeloonka
153 postów

27 luty 2011

rzeczywiście troszkę długo :(

12 tygodni to rzeczywiście sporo czasu. Jeśli pływałaś w czasie ciąży i przed to przez 12 tygodni strasznie spadnie ci kondycja. Mi się wydaje, że dużo zależ od tego jak przechodzisz proces gojenia i jakie masz samopoczucie. Najlepiej na bieżąco konsultować to z lekarzem. A jakie są argumenty lekarza, za tym by czekać aż do 12 tyg? Jak uzyskasz informację na ten temat z innego źródła to zostaw nam proszę tutaj info na ten temat.

Lidiana
574 postów

27 luty 2011

mam nadzieję, że odpowie fizjoterapeuta

mój lekarz po prostu stwierdził, że po cesarskim cięciu można ćwiczyć dopiero od 12. tygodnia , a po fizjologicznym po 6 tygodniach. Tak schematycznie. Szczerze powiedziawszy już od 2 tygodniu ja jestem gotowa na ćwiczenia na basenie albo fitness, ale czekam na opinię specjalisty. moja rana zagoiła się fantastycznie i ból praktycznie ustąpił. zobaczymy co odpowie:)

Lidiana
574 postów

02 marzec 2011

:)

juz wiem!!!! po wizycie p. Michała już wiem, że mogę od zaraz chodzić na basen!!!!! jestem taka szczęsliwa, dziś kupiłam strój i do boju!!!!

Małgorzata Błażej
78400 postów

09 marzec 2011

ODPOWIEDŹ SPECJALISTY

Fizjoterapeuta Michał Koszla odpowiada: Powrót do aktywności po porodzie zależy od wielu rzeczy, o terminie decydować mogą względy lekarskie, ginekologiczne (np. wyniki krwi, infekcje, obkurczanie się macicy po porodzie). Jeżeli lekarz zaleca włączenie się w aktywność 12 tygodni po cesarskim cięciu, to z pewnością ma ku temu powody, tak z resztą podaje wiele źródeł. Moje doświadczenie wskazuje na to, że mamy które usprawniam od pierwszej doby po porodzie mogą (po wizycie/konsultacji ginekologicznej) włączyć się w aktywność ok. 7-8 tygodni po cesarskim cięciu. Wtedy obciążenie jest dawkowane pod kontrolą, stopniowo i nie jest szokiem dla organizmu. Włączenie zbyt dużego wysiłku od razu, bez stopniowania może skończyć się na przykład poplamianiem, bólem.

Lidiana
574 postów

12 marzec 2011

dziekuję za wyczerpującą odpowiedź

dziekuje za odpowiedź:)

Zarejestruj się lub zaloguj, aby wziąć udział w dyskusji.